Geleceğin Liderleri ile Kariyer Sohbetleri

AGÜ Gençlik Fabrikası tarafından düzenlenen Geleceğin Liderleri ile Kariyer Sohbetleri kültür, sanat, spor, eğitim ve iş dünyasının önde gelen isimlerini öğrencilerle buluşturmayı hedeflemektedir.

Farklı Üniversitelerden gelen öğrencileri katılımı ile AGÜ Konferans Salonu’nda gerçekleşmektedir.

Söyleşilerle Amerikan Şirketler Derneğinin (AmCham) kadın yöneticileri, öğrencilerle bir araya gelmektedir. AmCham’in ‘’Kadın Liderlik Ağı’’ projesi kapsamında, kadın yöneticilerden Cisco Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Işıl Hasdemir ve P&G (Procter and Gamble) Yönetim Kurulu Üyesi ve Yasal Danışmanı Özge Ayöz kariyer deneyimlerini gençlerle paylaştı. Gittigidiyor.com ve Ebay Türkiye CEO'su Gülfem Toygar, ikincisi düzenlenen söyleşiye konuşmacı olarak katıldı.

Söyleşide kariyer deneyimlerini öğrencilerle paylaşan Toygar, onlara kendilerini heyecanlandıran işi yapmalarını tavsiye etti.

Sağlık sektörünün dünyaca ünlü firmalarından Baxter Türkiye Genel Müdürü ve Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye) Yönetim Kurulu Üyesi Mine Öztürk, Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) öğrencilerle bir araya geldi.