Proje Döngüsü Eğitimi

AGÜ Gençlik Fabrikası gençler için proje döngüsü eğitimi düzenlemektedir. Abdullah Gül Üniversitesi ve Kayseri Fen Lisesi iş birliği ile 16-17 Haziran 2015 tarihlerinde “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitim Kursu düzenlendi.” İki gün süren eğitime Kayseri Fen Lisesinden farklı branşlarda eğitimciler katıldı.AGÜ Gençlik Fabrikası eğitmenlerinin verdiği eğitim, AGÜ Sümer Kampüsünde gerçekleştirildi.

Katılımcılara, eğlenceli ve interaktif bir öğrenme deneyimi sağlamak amacıyla eğitimde yaygın eğitim metotları kullanıldı. Eğitimle ilgili olarak görüşlerini bildiren katılımcılar, daha önce de bu tür etkinliklere katıldıklarını ancak kısa bir süre içerisinde bu kadar etkili bir eğitime katılmadıklarını ve ilerleyen dönemlerde de AGÜ ve Kayseri Fen Lisesi iş birliğini sürdürmek istediklerini belirttiler. Program sonunda Kayseri Fen Lisesi eğitimcilerine katılım belgeleri verildi.

Gençlik Hâlleri dersinin son bölümü olan Proje Döngüsü Yönetimi Eğitim Kursu 3 defaAGÜ Sümer Kampüsünde gerçekleşti.Kayseri’den farklı şehirlerden gelen 121 genç eğitim kursuna katıldı. Eğitim kursu, gençlere eğlenceli ve interaktif bir öğrenme deneyimi sağlamak için yaygın eğitim metotları kullanılarak tasarlandı. Eğitimin temel konuları şunlardır; proje döngüsü yönetimi adımları, Erasmus+ Gençlik programları öncelikleri ve hibe fırsatları. Eğitim sonunda katılımcı gençler hedeflerindeki projelerini ya da yeni oluşan fikirlerini yazmak üzere harekete geçmeye başladılar.

Sayın Rektör Hoca ve Gençlik Fabrikası ekibi tarafından Gençlik Halleri Dersi kapsamında düzenlenen Sosyal Dahil Etme, Gönüllülük ve Proje Döngüsü Yönetimi eğitimlerine katılan gençlere katılım belgeleri verildi.