Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) 18-30 yaş arası gençlerin; ülkeleri dışında bir sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olmalarına olanak sunan bir gençlik programıdır. AGH Gönüllüsü olarak gittiğiniz ülkenin yerel halkına katkı sağlarken yeni beceriler elde eder, yeni diller öğrenir ve diğer kültürleri keşfedebilirsiniz.

Avrupa Gönüllü Hizmeti'ne katıldığınızda hem gönüllülük esasları çerçevesinde başvuru ücreti ödemezsiniz hem de giderleriniz AGH standartları çerçevesinde AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından yürütülen Erasmus+ Programı bütçesinden karşılanır.

Dahası var, Youthpass Sertifikası! Her genç gönüllülüğü sırasında kazandığı yeterlilik ve becerileri belgeleyen Youthpass adlı sertifikaya sahip olur. Youthpass gönüllülük hizmetinde bulunmuş olan gençlere iş görüşmelerinde ve yeni bir eğitim kurumuna başvuru süreçlerinde önemli bir avantaj sağlar.

AGÜ Gençlik Fabrikası 2014’ten yılından beri AGH Programında gönderen, ev sahibi ve koordinatör kuruluş olarak akreditedir.